Катар переміг Іран, вийшов у фінал Кубка Азії проти Йорданії

Катар тріумфує над Іраном

У захоплюючій півфінальній зустрічі на стадіоні Аль-Тумама в Катарі, чинні чемпіони та господарі турніру здобули вузьку перемогу над Іраном з рахунком 3-2, вийшовши у фінал Кубка Азії. Альмоез Алі став героєм для Катару, забивши ключовий гол на 82-й хвилині гри. Матч запам’ятався пізнім поворотом, коли Шоджає Халілзадех з Ірану був вилучений з поля червоною карткою у доданий час, що стало значною перешкодою для іранської команди під керівництвом тренера Аміра Галеної, який зазнав своєї першої поразки з часу свого призначення минулого року. Тепер Катар готується змагатися з Йорданією у довгоочікуваному фіналі на стадіоні Лусейл цієї суботи.

Тренер Катару хвалить командну роботу в захоплюючому матчі проти Ірану

Головний тренер збірної Катару, Маркес Лопес, висловив свою радість та гордість за всіх, хто пов’язаний з футбольною командою Катару, підкресливши складний характер матчу та віддав належне гравцям за їхню відданість та дотримання його стратегічного бачення. “Я надзвичайно гордий за команду, наших уболівальників та народ Катару. Незважаючи на складність матчу, наш виступ був гідним, і гравці не шкодували сил,” – зауважив Лопес. Він також віддав належне гравцям за втілення його стратегічних концепцій на полі та визнав їхню важку працю, готуючись до останнього випробування у захисті свого титулу.

Матч почався з того, що Іран швидко забезпечив собі перевагу завдяки поганому управлінню Катару довгим вкиданням, дозволивши Сардару Азмуну виконати видатний акробатичний волей на третій хвилині. Іран наполегливо проникав у оборону Катару, однак саме Катару вдалося зрівняти рахунок. Далекий удар Джассема Габера відскочив від іранського гравця, перелетів через воротаря Алірезу Бейранванда і залетів у ворота, зрівнявши рахунок до 1-1.

Акрам Афіф ледь не вивів свою команду вперед зі швидкою атакою, але його зупинив витончений відбій Бейранванда. Тим не менш, Афіф не здавався; він забив свій п’ятий гол турніру за моменти до перерви. Вирвавшись з лівого флангу, він виконав точний удар, який пролетів повз захоплення Бейранванда у верхній кут, демонструючи стійкість Катару та стратегічну майстерність проти потужного іранського контингенту.

Захоплюючий камбек та продовження боротьби

Іран проявив чудову стійкість у другій половині, заробивши пенальті через гру рукою, виявлену VAR після того, як удар Саїда Езатолахі був заблокований спробою Ахмеда Фатхі захистити обличчя. Аліреза Джаханбахш, який нещодавно забезпечив важливу перемогу пенальті проти Японії у чвертьфіналі, впевнено зрівняв рахунок 2-2, відправивши воротаря в інший бік прямим ударом по центру.

Незважаючи на численні можливості вийти вперед із третім голом на тлі хаосу в штрафному майданчику, саме Катар знову вийшов вперед. Алі, кращий бомбардир Кубка Азії 2019 року, який зазнав критики за лише один гол на цьому турнірі, майстерно прийняв пас, швидко повернувся і вдарив м’яч у нижній кут. Цей гол не тільки вивів Катар вперед, але й, здавалося, зняв величезний тиск з 27-річного нападника.

Розчарування для Ірану, оскільки Катар просувається до фіналу

У матчі, продовженому на 13 хвилин через зупинки, надії Ірану були зруйновані, коли вони були зведені до 10 чоловік. Агресивний виклик Халілзадеха проти Афіфа під час контратаки призвів до перегляду VAR, що підвищило його попередження до вилучення. Незважаючи на останню спробу Джаханбахша, коли м’яч влучив у стійку, Катар утримався, щоб забезпечити собі місце у фіналі. Галеної, тренер Ірану, висловив своє жаль нації, взявши на себе повну відповідальність за поразку. Він віддав належне своїм гравцям за їхню відданість і назвав поразку одним із найскладніших днів.