Україна увійшла до топ-10 медального заліку Паралімпіади-2024

Українська збірна продовжує демонструвати чудові результати на Паралімпіаді-2024 в Парижі. Після п’ятого дня змагань наша команда посіла почесне 10-те місце у загальному медальному заліку, поповнивши свою скарбничку ще вісьмома нагородами, з яких дві золоті.

Denis Ostapchenko and Igor Tsvetov

Видатні досягнення українських паралімпійців

Золоті медалі для України здобули Денис Остапченко та Ігор Цвєтов. Остапченко став чемпіоном у плаванні на 50 метрів на спині (клас S3), а Цвєтов тріумфував у бігу на 100 метрів в легкій атлетиці (клас T35). Ці перемоги вкотре підкреслили високий рівень підготовки та незламний дух наших спортсменів.

Медальний внесок української збірної

Окрім золота, українські паралімпійці здобули ще кілька срібних та бронзових медалей. Срібні нагороди вибороли Андрій Трусов у плаванні на 400 метрів вільним стилем (клас S7) та Ілля Яременко у плаванні на 50 метрів вільним стилем (клас S13). Бронзові медалі до скарбнички команди принесли Сергій Паламарчук (плавання, 50 м, спина, клас S3), Олексій Вірченко (плавання, 50 м, вільний стиль, клас S13), Олександр Литвиненко (легка атлетика, стрибки у довжину, клас Т36) та Зоя Овсій (легка атлетика, метання диска, клас F51).

tucov

Загальний результат та реакція на досягнення

На даний момент українська збірна має у своєму доробку 35 медалей: 5 золотих, 12 срібних та 18 бронзових. Це п’ятий найкращий показник серед усіх країн-учасниць Паралімпіади. Президент України Володимир Зеленський висловив свою гордість за досягнення наших спортсменів і закликав продовжувати підтримку збірної, адже кожна медаль – це результат титанічної праці і відданості своїй справі.

Лідери медального заліку

Поки що лідером медального заліку залишається Китай, який вже здобув 87 медалей, зокрема 43 золоті. Проте українська збірна продовжує боротьбу і має всі шанси покращити свої позиції в заключні дні змагань.

Українські паралімпійці продовжують показувати світу силу і витримку, які є символом нації, що прагне перемагати попри всі труднощі.